WYDARZENIA

24 lipiec 2016
6 styczeń 2017
2 lipiec 2016

Uroczysta msza św. sprawowana przez       bp Grzegorza Balcerka w katedrze poznańskie z okazji 1000-lecia urodzin Kazimierza Odnowiciela

Orsza Trzech Króli z udziałem Bractwa i zespołu Wiwaty

Poświęcenie kapliczki przy kościele pw. Ducha Świętego ku czci Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk

13 wrzesień 2016
2 sierpień 2016

Nabożeństwo fatimskie - procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła farnego w Pobiedziskach.

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano w parafii Ducha Świętego w Pobiedziskach.

10 kwiecień 2017

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w Pobiedziskach przed Krzyżem Katyńskim i Tablicą Smoleńską odbyły się modlitwy w intencji pomordowanych oficerów polskich w Katyniu i innych miejscach "na nieludzkiej ziemi" przez NKWD, oraz w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w 2010 roku. Modlitwą przewodniczył ks. kan. Robert Nurski. O godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego została odprawiona Msza Św. w powyższych intencjach sprawowana prze ks. prałata Stanisław Drożyńskiego.
Bóg zapłać kapłanom i wszystkim uczestnikom w modlitwie.

15 czerwiec 2017

Ulicami Pobiedzisk przeszła procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. koncelebrowaną na Rynku. Po niej wierni przeszli do czterech ołtarzy, a na końcu procesja weszła do kościoła pw. Św. Michała Archanioła gdzie ks. kan. Robert Nurski udzielił błogosławieństwa i odśpiewano hymn "Boże coś Polską...".

2 sierpień 2016

Poświęcenie feretronu z ikoną Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w kościele pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach przez ks. Mariusza.

 

Pielgrzymka 2019

 

Dwa dni naszej pielgrzymki minęły szybko, ale dzisiaj przyszedł czas na refleksję i uporządkowanie myśli i wrażeń z pobytu w sanktuariach na Warmii.
W Jabłonowie sanktuarium Błogosławionej Marii Karłowskiej już oczekiwała na nas siostra Monika. Ona nas wprowadziła w charyzmat Sióstr Pasterek i ich założycielki. Przed Sanktuarium Matki Bożej Pokoju i miejscu uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Dzisiaj w Stoczku Warmińskim gospodarzami są Księża Marianie. Ojciec Krzysztof był naszym przewodnikiem w sanktuarium. Mogliśmy uruchomić serce dzwonów, wysłuchać historii sanktuarium i obrazu Matki Bożej, oraz wysłuchać relacji o dramatycznych latach uwięzienia sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Po południu dotarliśmy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Siostry obsługujące Dom Pielgrzyma im. Jana Pawła II sprawnie ulokowały nas w pokojach, W Bazylice msza św. w której w koncelebrze był ks. Paweł i on sprawował eucharystię w intencji naszej pielgrzymki. Wieczorem Apel Maryjny z pięknymi rozważaniami księdza ze zgromadzenia Kanoników Loretańskich. Drugi dzień rozpoczęliśmy mszą św. po której w kaplicy w Domu pielgrzyma usłyszeliśmy historię objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i powstania sanktuarium. Po spotkaniu udaliśmy się do źródełka gdzie z ufnością w jej cudowne właściwości z racji że sama Maryja pobłogosławiła to źródełko. Wielu z nas zabrakło wodę ze źródełka dla swoich bliskich. Przy źródełku rozpoczyna się Droga Krzyżowa. Weszliśmy na nią wspólnie rozważając tekst nabożeństwa ułożonego przez św. Josemaria Escriva. Zakończyliśmy nasz pobyt w Gietrzwałdzie w miejscu gdzie Niepokalana Maryja objawiła się w 1877 roku na drzewie klonu.
Zakończyliśmy nasz pobyt na Warmii zwiedzanie zabytków w Olszty
nie.

Subskrybuj EMAILS
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Instagram Icon
ADRES

504 994 162

ul. Zawiła 3a/1

62-010 Pobiedziska

stanislaw.krygier@gmail.com

 Kliknij tutaj, aby dodać własny tekst i edytować mnie. Jestem doskonałym miejscem, aby opowiedzieć historię i pozwól użytkownikom dowiedzieć się nieco więcej o sobie.

O NAS

© 2023 by HARMONY. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now