WYDARZENIA

24 lipiec 2016
6 styczeń 2017
2 lipiec 2016

Uroczysta msza św. sprawowana przez       bp Grzegorza Balcerka w katedrze poznańskie z okazji 1000-lecia urodzin Kazimierza Odnowiciela

Orsza Trzech Króli z udziałem Bractwa i zespołu Wiwaty

Poświęcenie kapliczki przy kościele pw. Ducha Świętego ku czci Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk

13 wrzesień 2016
2 sierpień 2016

Nabożeństwo fatimskie - procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła farnego w Pobiedziskach.

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano w parafii Ducha Świętego w Pobiedziskach.

10 kwiecień 2017

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w Pobiedziskach przed Krzyżem Katyńskim i Tablicą Smoleńską odbyły się modlitwy w intencji pomordowanych oficerów polskich w Katyniu i innych miejscach "na nieludzkiej ziemi" przez NKWD, oraz w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w 2010 roku. Modlitwą przewodniczył ks. kan. Robert Nurski. O godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego została odprawiona Msza Św. w powyższych intencjach sprawowana prze ks. prałata Stanisław Drożyńskiego.
Bóg zapłać kapłanom i wszystkim uczestnikom w modlitwie.

15 czerwiec 2017

Ulicami Pobiedzisk przeszła procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. koncelebrowaną na Rynku. Po niej wierni przeszli do czterech ołtarzy, a na końcu procesja weszła do kościoła pw. Św. Michała Archanioła gdzie ks. kan. Robert Nurski udzielił błogosławieństwa i odśpiewano hymn "Boże coś Polską...".

2 sierpień 2016

Poświęcenie feretronu z ikoną Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w kościele pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach przez ks. Mariusza.

IMG_8710.JPG

 

Pielgrzymka 2019
W Jabłonowie sanktuarium Błogosławionej Marii Karłowskiej. Sanktuarium Matki Bożej Pokoju i miejscu uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wieczorem Apel Maryjny z pięknymi rozważaniami księdza ze zgromadzenia Kanoników Loretańskich. Drugi dzień rozpoczęliśmy mszą św. po której w kaplicy w Domu pielgrzyma usłyszeliśmy historię objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i powstania sanktuarium. Po spotkaniu udaliśmy się do źródełka gdzie z ufnością w jej cudowne właściwości z racji że sama Maryja pobłogosławiła to źródełko. Wielu z nas zabrakło wodę ze źródełka dla swoich bliskich. Przy źródełku rozpoczyna się Droga Krzyżowa. Weszliśmy na nią wspólnie rozważając tekst nabożeństwa ułożonego przez św. Josemaria Escriva.

66794768_1424636614357777_31400087571241

6 lipiec 2019

Wystawa Terra Mariae

Po 15 latach od pamiętnej koronacji Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk miałem dzisiaj okazję przewodniczyć Mszy świętej koncelebrowanej w kościele Świętego Michała Archanioła. Odwiedziłem także piękną wystawę zorganizowaną przez Bractwo Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Cieszę się że pielęgnujecie piękne dziedzictwo wieków związane ze czcią z świętem Matki Bożej. Raduje się z tego że pobożność Maryjna nie tylko jest kontynuowana i żywa, ale nawet wzrasta. Błogosławię Bractwu Maryjnemu, wszystkim Czcicielom i Mieszkańcom Pobiedzisk – Pani i Matki, która patronuje temu Miastu. Polecam się modlitwie i życzę bogatych owoców apostolskiego świadectwa zapisanych w nowym Statutach Bractwa przez Księdza Prymasa Wojciecha Polaka.

+ Henryk Muszyński

Arcybiskup Gnieźnieński Senior

Pobiedziska 7. 07. 2019 r.

IMG_20200705_120231.jpg

5 lipca 2020

W oczekiwaniu na odpust. Parafia pw. św. Michała Archanioła w Pobiedziskach oczekując dobrej wiadomości z Watykanu drugorzędnego odpustu w dniu 5 lipca o godz. 11:00 w

pobiedziskiej farze zgromadziła licznych czcicieli Matki Bożej Łaskawej Pani

Pobiedzisk obchodząc 16 Rocznicową Liturgie Koronacji cudami sławionego obrazu Pobiedziskiej Pani. Uroczystościom przewodniczył i słowo Boże wygłosi

ks. prałat Krzysztof Stawski Dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

IMG_2360.JPG

7 lipiec 2019

Uroczysta Msza św.

Rocznicowa

15 rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk „Niezwykła jest geneza dzisiejszej uroczystości. Czcigodny obraz Matki Bożej (…) przeżywa piękny rozkwit za naszych dni i to za przyczyną ludzi pracy o genezie solidarnościowej, jako szczególne wotum wdzięczności pracowników Huty Szkła w Pobiedziskach. Będziemy dziś przeżywać koronację tego właśnie obrazu (…).

To piękne dzieło doczekało się szczególnego błogosławieństwa Ojca Świętego Jana Pawła II, który powiadomiony o tej cennej inicjatywie napisał <<Niech Matka Boża – Pani Pobiedzisk wyprasza dla wszystkich łaskę jak najlepszego przeżywania codzienności, by zawsze, w każdej sytuacji, było w niej miejsce dla Boga, bo tylko wtedy jest zasługą na życie wieczne>> (…).

IMG_9404.JPG

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Świętego Ducha w intencji zmarłych i żyjących członków NSZZ Solidarność, którą sprawował ks. Prałat Stanisław Drożyński.

Po eucharystii uczestnicy przeszli na „Skwer Solidarności pod pamiątkową tablicę, przedstawiającą wizerunek bł. Ks. Jerzego i tablicę upamiętniającą organizację: NSZZ Solidarność Ziemi Pobiedziskiej, NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, Duszpasterstwa Ludzi Pracy i Komitetu Obywatelskiego Solidarność. Stanisław Krygier przedstawił : Protest pracowników w Spółdzielni Pracy Hutnik w Pobiedziskach doprowadza do powstania Komitetu Strajkowego w Hucie. Na czele komitetu strajkowego staje Zygmunt Mańczak, Mirosław Skubiszyński, Antoni Łażewski, Jan Łukaszewski i Czesław Borski. W zakładach powstają komitety strajkowe, które przekształcają się Tymczasowe Komisje Zakładowe.

Po odsłonięciu Tablicy odśpiewano Hymn. Następnie ks. prałat Stanisława Drożyńskiego przewodniczył modlitwie i poświęcił pamiątkowej tablicy.

 

40 lat Solidarności

Różaniec Do Granic Nieba - relacja z Pobiedzisk (różańcowo.pl)
 
https://www.youtube.com/watch?v=Udjg4hsC4u0&authuser=0
IMG_9485.JPG

Mini Orszak 2021

Dziękuję wszystkim którzy pomogli w organizacji Orszaku Trzech Króli 2021, a szczególnie Burmistrzowi Ireneuszowi Antkowiakowi. Dziękuje za uczestnictwo Mini Orszaku i Grze "Spacer Orszakowy". Podziwiam że było wielu chętnych i prawidłowych rozwiązań hasła orszakowego. Dziękuję.

40 Rocznica Solidarności